Przegląd wydarzeń i nowości ze świata mody - jesień 2023

2023-10-27
dodany przez Saltandpepper.pl

Trendy Mody:

  1. Zestawienia Casual: Popularne stały się swobodne zestawienia, takie jak spodnie jeansowe z loafersami, z akcentem na elementy takie jak Tansy Oversized Blazer czy Nili Lotan Boyfriend Jacket.
  2. Materiały z Recyklingu: W sezonie jesieni 2023 roku coraz więcej marek modowych zwraca uwagę na zrównoważony rozwój, wprowadzając do swoich kolekcji materiały pochodzące z recyklingu. Projektanci i marki takie jak Stella McCartney czy Patagonia kontynuują swoje dążenia do stworzenia modowej branży bardziej przyjaznej dla środowiska, oferując stylowe i funkcjonalne ubrania wykonane z odzyskanych materiałów. Dzięki takiemu podejściu, konsumenci mogą cieszyć się modnymi i nowoczesnymi ubraniami, jednocześnie wspierając praktyki zrównoważone. Trend ten podkreśla rosnącą świadomość ekologiczną zarówno projektantów, jak i konsumentów, oraz pokazuje, że moda może być zarówno stylowa, jak i odpowiedzialna społecznie.
  3. Kolor Ognistej Czerwieni: W tym sezonie dominuje kolor ognistej czerwieni, który został zaprezentowany przez wielu projektantów na pokazach mody w Nowym Jorku i zyskał na popularności w trakcie trwania miesiąca mody.
  4. Relatywizm Mody: Projektanci tacy jak Miu Miu i Prada pokazali zrozumienie dla zatłoczonych harmonogramów współczesnych konsumentów, prezentując na wybiegach modele z niekompletnymi zestawieniami ubrań, sugerując, że bielizna i rajstopy są wystarczające, a Bottega Veneta oraz JW Anderson zaprezentowali modele bez obuwia.

Wydarzenia:

  1. Tydzień Mody w Los Angeles (18-22 października 2023): Event skupił się głównie na prezentacji młodych talentów, z naciskiem na jedwabną odzież oraz streetwear.
  2. Ralph Lauren na NY Fashion Week (10 września 2023): Po czteroletniej przerwie, Ralph Lauren zorganizował wyjątkowe wydarzenie w Brooklyn, na którym pojawiły się takie gwiazdy jak Jennifer Lopez, Julianne Moore, Diane Keaton, i Mindy Kaling.
  3. Tydzień Mody w Mediolanie (21 września 2023): Kontynuował prezentacje głównie damskiej odzieży na nadchodzące sezony wiosna/lato 2024, w tym kolekcję Tom Forda pod nowym kierownictwem Petera Hawkingsa.
  4. Londyński Tydzień Mody: Paul Costelloe otworzył tydzień mody w Londynie, prezentując romantyczne, kobiece sukienki i miękkie, płynne stylizacje.
Akceptuj

Ta witryna korzysta z plików cookie, które służą do personalizacji i optymalizują działanie naszego serwisu. Odwiedzanie naszych stron oznacza zgodę na ich wykorzystanie na zasadach określonych w Polityce Prywatności.